Adres

I – 07041 Alghero – Strada statale 127 bis km 41

WWW

http://www.campingcalikblu.com

Sposób rezerwacji

Bez

Cena

30,2 za dwie osoby dorosłe, mały namiot, samochód i elektryczność, ale cena różni się w zależności od miesiąca a nawet tygodnia (np. kilka dni później płacilibyśmy już kilka euro mniej)

Długość i termin pobytu

4 noce / sierpień-wrzesień 2013

Dojazd

Bardzo prosty na trasie między Alghero a Fertillą. Duży wjazd, oznaczony chorągiewkami – nie do przegapienia. Ponadto, w różnych miejscach na wyspie widzieliśmy reklamy Calika i jego dwóch braci a pełnię szczęścia uzupełnia seria brązowych znaków ( takich co to wskazują drogę do wszelakich atrakcji turystycznych), które również spotykamy tu w różnych strategicznych miejscach.

Okolica

Kemping położony w bardzo fajnym miejscu. Niby przy drodze Alghero – Fertilla, aczkolwiek ruch z ulicy nie doskwiera bardzo. Ponadto, przy drodze jest chodnik a po przeciwnej stronie ulicy ciągnie się długa piaszczysta plaża więc można sobie wyjść z kempingu na spacer. W odległości spaceru jest też sama Fertilla a do Alghero jest raptem kilka kilometrów, które można pokonać np. autobusem (przystanek tuż przy kempingu a bilety można kupić w recepcji).

Parking

Można parkować na poletkach przy namiocie.

Ogólne wrażenie

Bardzo dobre. Camping jest duży i przestronny, poletka na namioty i kampery powydzielane i ponumerowane; skrzynki, w których można podłączyć się do prądu oświetlone i rozstawione co kilka metrów; nieco rzadziej można spotkać czerwone skrzynki z wężami gaśniczymi. Część poletek jest przyjemnie zacienionych, z wbijaniem szpilek nie było większych problemów. Sanitariaty czyściutkie, zadbane i absolutnie takie jakie powinny być na campingu dobrej klasy: posiadają powydzielane sekcje z prysznicami, toaletami, umywalkami, zlewami do mycia naczyń, zlewami do prania, pralkami na monety po specjalne łazienkowe obszary dla dzieci, miejsca do opłukania stóp z piachu czy pozbycia się nieczystości z kamperów. Do tego wszystkiego restauracja (nie korzystaliśmy), plac zabaw (również nie) i całkiem fajnie zaopatrzony sklepik (oczywiście od 13-tej do 17-tej sjesta). Minusem mogą być z pewnością komary a także cykady, które przesiadują na drzewach dających ten jakże pożądany cień i skrzeczących od 10 rano do wieczora. Drugim minusem może być baaardzo bliska odległość lotniska, choć znam ludzi, dla których będzie to niebywały plus 😉 Osobiście nie przepadam tylko za tymi samolotami co startują zanim się obudzę, albo w chwili gdy próbuję zasnąć.

Obsługa

Miła i sympatyczna i co najważniejsze mówiąca po angielsku i to biegle! Mieliśmy kontakt z kilkoma paniami w recepcji i z każdą jedną udało nam się dogadać po angielsku bez najmniejszego problemu.

Internet

Płatna strefa wi-fi obejmuje recepcję i kempingową restaurację. Za internet płaci się jak za zboże i to jest poważny minus kempingu. Z drugiej stron znaleźć na wyspie kemping z internetem wcale nie jest prosto. 3.5 euro za godzinę, 12 za dzień, 28 za tydzień. Prędkość łącza przyzwoita.

Czy polecilibyśmy to miejsce znajomym?

Zdecydowanie tak!

Autor

Napisz komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.