W 2013 roku funkcjonował jako Camping Calik Blu.

Adres

I – 07041 Alghero – Strada statale 127 bis km 41

WWW

http://www.campinglagunablu.com

Sposób rezerwacji

Bez

Cena

30,2 za dwie osoby dorosłe, mały namiot, samochód i elektryczność, ale cena różni się w zależności od miesiąca a nawet tygodnia (np. kilka dni później płacilibyśmy już kilka euro mniej)

Długość i termin pobytu

4 noce / sierpień-wrzesień 2013

Dojazd

Bardzo prosty na trasie między Alghero a Fertillą. Duży wjazd, oznaczony chorągiewkami – nie do przegapienia. Ponadto, w różnych miejscach na wyspie widzieliśmy reklamy campingu i jego dwóch braci a pełnię szczęścia uzupełnia seria brązowych znaków ( takich co to wskazują drogę do wszelakich atrakcji turystycznych), które również spotykamy tu w różnych strategicznych miejscach.

Okolica

Kemping położony w bardzo fajnym miejscu. Niby przy drodze Alghero – Fertilla, aczkolwiek ruch z ulicy nie doskwiera bardzo. Ponadto, przy drodze jest chodnik a po przeciwnej stronie ulicy ciągnie się długa piaszczysta plaża więc można sobie wyjść z kempingu na spacer. W odległości spaceru jest też sama Fertilla a do Alghero jest raptem kilka kilometrów, które można pokonać np. autobusem (przystanek tuż przy kempingu a bilety można kupić w recepcji).

Parking

Można parkować na poletkach przy namiocie.

Ogólne wrażenie

Bardzo dobre. Camping jest duży i przestronny, poletka na namioty i kampery powydzielane i ponumerowane; skrzynki, w których można podłączyć się do prądu oświetlone i rozstawione co kilka metrów; nieco rzadziej można spotkać czerwone skrzynki z wężami gaśniczymi. Część poletek jest przyjemnie zacienionych, z wbijaniem szpilek nie było większych problemów. Sanitariaty czyściutkie, zadbane i absolutnie takie jakie powinny być na campingu dobrej klasy: posiadają powydzielane sekcje z prysznicami, toaletami, umywalkami, zlewami do mycia naczyń, zlewami do prania, pralkami na monety po specjalne łazienkowe obszary dla dzieci, miejsca do opłukania stóp z piachu czy pozbycia się nieczystości z kamperów. Do tego wszystkiego restauracja (nie korzystaliśmy), plac zabaw (również nie) i całkiem fajnie zaopatrzony sklepik (oczywiście od 13-tej do 17-tej sjesta). Minusem mogą być z pewnością komary a także cykady, które przesiadują na drzewach dających ten jakże pożądany cień i skrzeczących od 10 rano do wieczora. Drugim minusem może być baaardzo bliska odległość lotniska, choć znam ludzi, dla których będzie to niebywały plus 😉 Osobiście nie przepadam tylko za tymi samolotami co startują zanim się obudzę, albo w chwili gdy próbuję zasnąć.

Obsługa

Miła i sympatyczna i co najważniejsze mówiąca po angielsku i to biegle! Mieliśmy kontakt z kilkoma paniami w recepcji i z każdą jedną udało nam się dogadać po angielsku bez najmniejszego problemu.

Internet

Płatna strefa wi-fi obejmuje recepcję i kempingową restaurację. Za internet płaci się jak za zboże i to jest poważny minus kempingu. Z drugiej stron znaleźć na wyspie kemping z internetem wcale nie jest prosto. 3.5 euro za godzinę, 12 za dzień, 28 za tydzień. Prędkość łącza przyzwoita.

Czy polecilibyśmy to miejsce znajomym?

Zdecydowanie tak!

Author

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.