Obiekt swego czasu funkcjonował także pod nazwą The Bala’s Holiday Chalet.

Adres

Lot 55 Tanah Rata,
39000 Tanah Rata, Malezja

WWW

Strona hotelu
Hotels.com 
Booking.com

Sposób rezerwacji

Znalezione na trivago.pl. Rezerwacja przez serwis hotels.com.

Cena

Za noc w pokoju Deluxe płaciliśmy 250 PLN.

Długość i termin pobytu

2 noce / wrzesień/październik 2016

Dojazd

1,3 km (wzdłuż głównej drogi) od terminala autobusowego w stronę Brinchang. Można też wziąć taksówkę.

Okolica

Dom położony przy głównej ulicy, ale jednak nieco trzeba się do niego wdrapać, hałas samochodów więc praktycznie tam nie dochodzi. Do centrum Tanah Rata można się przejść pieszo (chodnik przez całą drogę), albo zamówić taksówkę (1o RM za kurs).

Parking

Przed domem jest miejsce na kilka samochodów.

Ogólne wrażenie

Posiadłość jest absolutnie urocza. Piękny, stary dom otoczony ogrodem. Sprawia wrażenie oazy spokoju.

Obsługa

Mieliśmy kontakt z dwiema paniami na recepcji i jedna była przesympatyczna i bardzo pomocna. Wyczerpująco odpowiadała na miliony moich pytań a jak widziała nas wychodzących z domu to proponowała zamówienie taksówki. Druga była sympatyczna hotelowo – standardowo 😉

Internet

Bezpłatne WiFi miało być dostępne na terenie całego domu. W pokoju zauważyliśmy oddzielny router, wyglądało więc obiecująco. Niestety pierwszego dnia naszego pobytu internetu nie było w ogóle a drugiego niby był, ale praktycznie nie dało się go używać.

Pokoje

Pokój Deluxe, w którym mieszkaliśmy był duży, przestronny i bardzo ładny, w stylu starego angielskiego domu (przynajmniej tak mi się kojarzył). Fotele w kwiaty i okrągły stolik przy oknach wychodzących na taras i ogród tworzyły fajny kącik wypoczynkowy. Do całości nie pasowała aż łazienka. Była taka zimna i nijaka. Framuga od prysznica była zdezelowana a na ciepłą wodę trzeba było dość długo czekać.

Posiłki

Brak śniadań w formie bufetu. W hotelu jest dostępna restauracja, w której rano można zamówić śniadanie z karty (a wieczorem funkcjonuje normalne restauracyjne menu). Próbowaliśmy naleśników i omletu. Porcje są niestety bardzo małe i w ogóle nie współmierne do wysokiej ceny.

Czy polecilibyśmy ten hotel znajomym

Tak. Może nie jest to najtańsza opcja noclegu na Cameron Highlands, ale miejsce jest urocze. Fajnie jest tam po prostu posiedzieć sobie w ogrodzie lub na tym kwiecistym fotelu ze zdjęć przy otwartym oknie jak wróci się już z wycieczki po plantacjach herbaty.

Zdjęcia

Author

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.