Nasze podróże

 

2019

 • maj: Friuli-Wenecja Julijska (Włochy)
  Zeszłoroczna kwietniowa Apulia zaostrzyła nasz apetyt na włoskie regiony i tej wiosny postanowiliśmy odwiedzić kolejny z nich. Wprawdzie serduszka najmocniej nam biły w kierunku Kalabrii, ewentualnie Kampanii czy Ligurii, ale jak to ostatnio mamy w zwyczaju, o kierunku zdecydowało … dogodne dla Małgosi połączenie lotnicze 🙂 Wyruszamy 15 maja!
 • styczeń: Barcelona (Hiszpania)
  Tak się akurat złożyło, że pierwszy wyjazd z cyklu 2+1 przypadł na 10 lecie wspólnego podróżowania 😀 Padło na Barcelonę. Co prawda już tam byliśmy, ale wydała nam się idealnym kierunkiem na pierwszy wyjazd z niemowlakiem. Niedługi lot w dobrych godzinach, lotnisko blisko miasta i do tego dobrze z nim skomunikowane, samo miasto wygodne do spacerowania z wózkiem (poza niektórymi stacjami metra 🙁 ) no i w styczniu można tam poczuć wiosnę.

2018

 • maj: Szczecin (Polska)
  10-osobowa grupa crossfitowej braci okazała się najbardziej zgodną, ogarniętą i zdyscyplinowaną grupą wycieczkową ever! Przedłużony weekend z przewodnikami w postaci dwóch rodowitych szczecinian połączony z wyskokiem do Berlina na finał zawodów Crossfit Regionals okazał się takim sukcesem, że z wielką chęcią powtórzymy jeszcze tego typu wypad w tym samym gronie.
 • kwiecień: Apulia (Włochy)
  Nie zdążyliśmy jeszcze otrzepać gdyńskiego piasku z butów a już pakowaliśmy się na tygodniowe wakacje do włoskiej Apulii. Wszystko zaczęło się od znalezionego w Internecie zdjęcia niesamowitego Alberobello. W praktyce okazało się, że Apulia ma do zaoferowania znacznie więcej zarówno widokowo jak i kulinarnie (burrata our love).
 • kwiecień: Gdynia (Polska)
  Od kiedy mieszkamy w Warszawie zawsze chcieliśmy wyskoczyć na weekend nad morze. Jako, że nowy Leon aż rwie się do jazdy po autostradach a z naszego „projektu Trójmiasto” zrealizowaną mieliśmy do tej pory zaledwie 1/3 (Gdańsk), postanowiliśmy jeden z kwietniowych weekendów spędzić w Gdyni.
 • marzec: Wrocław (Polska)
  Rok 2018 mieliśmy zacząć kilkudniowym sylwestrowym wypadem do Wiednia. Okazało się jednak, że jestem w ciąży 😀 😀 a moje ciążowe „błogosławieństwa” skutecznie uwięziły mnie w domu na długie tygodnie. Gdy w połowie II trymestru nareszcie poczułam się lepiej, postanowiliśmy wykorzystać ten czas na serię city breaków. Rozpoczęliśmy weekendem we Wrocławiu. Co prawda większość pochłonęła konferencja IT, ale i tak udało nam się odwiedzić bardzo ciekawą atrakcję turystyczną. Ach! No i nie można nie wspomnieć o motoryzacyjnej zmianie w naszej rodzinie. Czarny Leon udał się na zasłużoną emeryturę do dziadków a do rodziny dołączył Leon biały 😀

2017

 • wrzesień: Macedonia i Albania
  Pomysł na Bałkanian trip zakiełkował już podczas wakacji w Czarnogórze a dojrzał gdy Serbię i Macedonię potraktowaliśmy tranzytowo w drodze do Grecji. Mieliśmy wieeeeelkie plany, lecz 3 tygodnie to jednak nie tak długo 🙂 W naszych zapędach ograniczyliśmy się więc do Macedonii, która okazała się być czarnym koniem tych wakacji i Albanii, w której znaleźliśmy od dawna niewidziany turkus morza.
 • maj: Karkonosze (Polska) 
  Czasem głównym celem podróży jest po prostu zmiana otoczenia i oderwanie się od rzeczywistości. Spontaniczna majówka z przyjaciółmi i ich małym człowiekiem była właśnie tego typu wyjazdem. Kijowa pogoda, doborowe towarzystwo, dużo odpoczynku i mało zwiedzania … choć trzeba przyznać, że Zamek Książ rozbudził nasze „zamkowe” apetyty na więcej!

2016

 • wrzesień/październik: Singapur i Malezja
  Po latach eksplorowania starego kontynentu przyszedł czas żeby wyjść poza naszą europejską strefę komfortu. Proces decyzyjny był długi i zagmatwany, bo gdzie tu pojechać jak do wyboru jest cały świat? Przez jakiś czas byliśmy zdecydowani na Indonezję – ponoć we wrześniu właśnie tam jest najlepsza pogoda. Niestety informacje o wzmożonych zachorowaniach na dengę skutecznie zmniejszyły nasz azjatycki zapał. Koniec końców przestraszyliśmy się tylko trochę i postawiliśmy na pobliską geograficznie Malezję, która zresztą Moni, za sprawą książki „W 16 miesięcy dookoła świata” Natalii Brożko, jak i pewnego podróżniczego bloga, i tak od jakiegoś czasu chodziła po głowie.
 • kwiecień: Barcelona (Hiszpania) 
  Każda podróż to spełnianie marzeń. Czasem nie tylko naszych 🙂 O Barcelonie i pierwszej w życiu podróży samolotem od dawna marzyła mama Irenka a my obiecaliśmy pomóc jej to marzenie ziścić. W międzyczasie okazało się, że samolotem nie latała jeszcze Ania (pierwsza, która na własnej skórze postanowiła przekonać się co to znaczy podróż z M&M’s Travel i dołączyła do naszych greckich wakacji) i tym samym zebrała nam się najliczniejsza jak dotąd gromadka.

2015

 • wrzesień: Fuerteventura (Hiszpania) 
  Intensywny w życiowe zmiany okres wiosenno-letni nie sprzyjał planowaniu corocznych wakacji. Gdy na początku września okazało się, że uda nam się jednak wyrwać tydzień wolnego, w przeciągu 2 dni przeprowadziliśmy najszybszą w życiu akcję decyzyjno-organizacyjną by zdążyć przed październikiem 😀 Fuerteventura to był tym razem wybór czysto pragmatyczny. Pogoda ponoć murowana, niecałe 6 godzin lotu a Ryanair był względnie łaskawy jeśli chodzi o cenę. No i jeszcze nas tam nie było! 😀
 • czerwiec: Sycylia (Włochy) 
  „Skoro tak lubicie podróżować, to na sesję ślubną możemy gdzieś pojechać dalej.” – zaproponował Grzegorz – nasz kolega i ślubny fotograf zarazem. W ten właśnie sposób, niedbale rzucony pomysł momentalnie przekształcił się w twarde postanowienie 😉 . Kilka dni spędzonych w czeluściach wyszukiwarek lotów i udało się! Sycylia – nasze marzenie sprzed kilku lat – okazała się fantastycznym plenerem do zdjęć. Szkoda tylko, że całe to szaleństwo naszej wesołej trójki trwało zaledwie trzy dni.
 • kwiecień: Gdańsk (Polska) 
  Kiedy dowiedzieliśmy się, że 30secondstomars po raz kolejny przyjeżdża do Polski, wiedzieliśmy, że tym razem nie może nas na tym koncercie zabraknąć. „To nic, że z Lublina nad morze daleko. Zostaniemy przy okazji jeszcze jeden dzień i zobaczymy Gdańsk!” Tak się napaliliśmy na tą mini wycieczkę, że nawet zmiana daty koncertu nas do niej nie zniechęciła 😉 Szkoda tylko, że nowy termin koncertu już nam nie pasuje. Przecież co najmniej 2/3 Trójmiasta zostało nam jeszcze do zwiedzenia.

2014

 • sierpień/wrzesień: Grecja
  Grecja długo wydawała nam się „samochodowo” nieosiągalna. Jednak gdy któregoś dnia policzyliśmy kilometry i okazało się, że z Lublina do Aten jest 2100 km, uznaliśmy, że czas udać się w nieco dalsze Bałkany. To były wakacje wielu pierwszych razy :D. Do tej pory zawsze podróżowaliśmy sami, teraz towarzyszyła nam Ania (siostra Michała). Na kempingach nie spaliśmy jedynie w namiotach, ale również w przyczepie kempingowej i domku. Nigdy wcześniej również nie mieliśmy problemów z samochodem, a tym razem i owszem.
 • kwiecień: Paryż (Francja)
  „With a little help from my friends” i udało się w końcu zrealizować moje (Moni) marzenie! Do tego samolot, hotel, piękna wiosna (przeważnie), ZARĘCZYNY! i tych 5 cudownych dni na zawsze pozostanie w naszej pamięci 😀

2013

 • sierpień/wrzesień: Sardynia (Włochy)
  Nie pamiętamy już kiedy marzenia o kolejnych wakacjach na wyspie przetransportowały się z Sycylii na Sardynię. Lektura przewodnika, trochę zdjęć na sieci i wystarczyło by poczuć, że to będzie to! No i było – Sardynia rozkochała nas w sobie w równym stopniu, co kiedyś Korsyka. Chyba mamy pewną słabość do wysp 😉

2012

 • sierpień/wrzesień: Czarnogóra
  Zakup Leona spowodował, że aspekt ekonomiczny wakacji ponownie odwlókł nam Sycylię w czasie. Wybór Czarnogóry okazał się jednak strzałem w dychę, ponieważ paradoksalnie mieliśmy tam prawdziwie burżujskie wakacje ;D.
 • kwiecień/maj: Wrocław (Polska)
  Zaszaleliśmy i prócz regularnych wakacji, zorganizowaliśmy sobie majówkę! Miało być ciekawie, blisko i względnie ekonomicznie – Wrocław sprawdził się znakomicie. Bardzo chętnie jeszcze tam pojedziemy.

2011

 • sierpień/wrzesień: Wenecja (Włochy)
  Michał od dawna marzył o Wenecji. Postanowiliśmy zrobić tam całodniowy przystanek w drodze na …
 • Lazurowe Wybrzeże (Francja)
  Na początku zarzekaliśmy się, że dwa razy pod rząd nie pojedziemy do tego samego kraju. Miała być Sycylia, ale po roku 2009 wiemy jak to jest z planami ;D Jako, że ja kocham ten kraj i język a Michał … francuskie boulangerie ;P postanowiliśmy zobaczyć go ponownie – tym razem w lądowym wydaniu.

2010

 • wrzesień: Korsyka (Francja)
  Spełnione marzenie z poprzedniego roku. Do tej pory uważamy, że Korsyka to nasze miejsce na ziemi a ładniejszego koloru morza niż tam nie widzieliśmy póki co nigdzie indziej.

2009

 • sierpień: ChorwacjaPierwsze wakacje M&M’sów. Miała być Korsyka, ale trzeba było być bardziej ekonomicznym 😉 Wylądowaliśmy więc na chorwackich kempingach i absolutnie nie żałujemy!

Napisz komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.