Novotel Łódź Centrum zdecydowanie wygrywa lokalizacją i nawet jeśli nie jest się jakimś szczególnym fanem sieci Accor, to warto i tak rozważyć go jako miejsce na nocleg.

Ogólne wrażenie

Novotel w wydaniu łódzkim trzyma poziom jakiego można się po tej sieci spodziewać (niestety dotyczy to również wysokiej opłaty za parking). Położenie hotelu w ścisłym centrum a także zlokalizowana obok Galeria Łódzka, gdzie zapominalscy rodzice dokupią chociażby pieluchy 😀 , potrafią ułatwić logistykę i pozwolić zapomnieć o samochodzie na czas pobytu. Lobby może nie jest super przestronne i przytulne jak np. we Wrocławiu, ale fakt, iż znalazło się tam też miejsce na kącik dla dzieci zasługuje na dużą pochwałę.

Apartament

Apartament na 9 piętrze w zupełności spełnił nasze oczekiwania. Najważniejsze, że składał się z dwóch oddzielnych pomieszczeń (nie musieliśmy więc siedzieć wieczorem w ciemności razem ze śpiącymi dziećmi ;)) W części dziennej mieliśmy kanapę, okrągły stół z krzesłami i nieco miejsca do przechowywania na zamykanych półkach we wnękach ścian. Było też wejście do dodatkowej toalety. Kanapę pościelono wprawdzie do spania, ale finalnie nikt na niej nie spał, bo dziwnie zapadała się na końcach. W sypialni stało ogromne łóżko, na którym spokojnie zmieściliśmy się we trójkę z Małgosią i łóżeczko turystyczne. Za częściowo przeszkloną ścianą znajdowała się wielka łazienka z wanną, prysznicem i dwoma umywalkami. To przeszklenie między kabiną natryskową a pokojem to „ficzer” bardziej dla par niż rodzin z dziećmi, bo gdy w sypialni śpią maluchy nagły rozbłysk światła w środku nocy nie jest najbardziej pożądanym zjawiskiem.

Posiłki

Najsłabszym punktem śniadań była mizerna kawa z automatu. Poza tym bez zarzutu. Każdy znalazł coś dla siebie i gdyby tylko nasze dzieci umiały w celebrację posiłków i długie, niespieszne biesiadowanie przy niedzielnym śniadaniu, z chęcią posiedzielibyśmy dłużej i popróbowali więcej 🙂

Z restauracji w wydaniu obiadowym nie korzystaliśmy, ale też z menu dostępnego podczas naszego pobytu trudno byłoby nam coś wybrać dla Małgosi.

Obsługa

Obsługa w recepcji, barze i restauracji na medal. Nie było najmniejszego problemu by w dzień wyjazdu przedłużyć nieco dobę i tym samym nie budzić śpiącego bobasa. Małgosia po śniadaniu dostała kolorowankę i kredki „za ładnie zjedzony posiłek”.

Udogodnienia dla dzieci

  • turystyczne łóżeczko dziecięce dostępne na życzenie (bezpłatnie)
  • krzesełka do karmienia w restauracji (takie bardziej dla bobasów niż dla starszych dzieci)
  • mały kącik zabaw dla dzieci w lobby (konsola, namiot z poduchami, planszówki)
  • kolorowanka i kredki w prezencie dla Małgosi „za ładnie zjedzone śniadanie”

Informacje praktyczne

Kiedy: 1 noc / czerwiec 2022
Kto: 2 osoby dorosłe + dziecko 4 lata + niemowlę 3 miesiące
Pokój: Apartament
Śniadanie: tak, w formie bufetu
Parking: tak, wydzielona część większego parkingu podziemnego; płatny 40 PLN za dobę
Internet: tak, bezpłatne wi-fi w apartamencie i na terenie całego hotelu (szybkie i stabilne)
Rezerwacja: przez https://all.accor.com
Cena: 520,97 PLN (nocleg ze śniadaniem)

Lokalizacja

al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 11A, 90-368 Łódź

Author

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.