Witamy was z włoskiego Triestu, który przywitał nas niespodziewanym słońcem i równie niespodziewanym … brakiem głównego bagażu.

Podróż do stolicy regionu Friuli-Wenecja Julijska, mimo iż z przesiadką, minęła nam właściwie bezproblemowo. Małgosia pokazała po raz drugi, że bardzo odpowiada jej lotniskowe życie a sam lot, o ile nie trwa zbyt długo, jest również ok. My, do naszych styczniowych doświadczeń z podróży z niemowlakiem dodaliśmy natomiast kilka spostrzeżeń:

  • W konkursie Lufthansa kontra LOT na najmniejszą ilość budzących ze snu komunikatów pokładowych wygrywa Lufthansa
  • W konkursie Lufthansa kontra LOT na najbardziej sprzyjające cichej konsumpcji opakowania kanapek wygrywa LOT
  • Obydwaj wymienieni powyżej przewoźnicy przegrywają z kretesem w starciu z włoskimi liniami Air Dolomiti w kategorii rozrywka pokładowa dla najmłodszych. To właśnie one obdarowały Małgosię po raz pierwszy i to podczas lotu trwającego zaledwie 50 min a ofiarowaną zabawką okazał się znikopis w kształcie samolotu <3

Najważniejszą lekcją jaką jednak wynieśliśmy z wczorajszej podróży było to, że teoretycznie każdy lot może zakończyć się wypełnianiem formularza w okienku „Lost & Found”, więc jeśli zależy nam na komforcie noszenia czystej bielizny na drugi dzień, warto o to zadbać w bagażu podręcznym 😁 Najważniejsze, że porcja kaszy, zapas pieluch, ubranie na zmianę, kocyk i miś Szumiś leciały z nami a historia zaginionej walizki zakończyła się happy endem dziś w południe.

Pierwszy dzień w Trieście nie do końca wyglądał tak jak to sobie wymarzyliśmy, wszak przez pół dnia czekaliśmy na wizytę serwisu lotniskowego. Na szczęście popołudniu, udało nam się wyjść na spacer.  Do lata jeszcze daleka droga, ale przynajmniej nie padało a nawet czasem udało się dojrzeć słońce.

Author

2 komentarze

  1. Dobrze,że bagaż się odnalazł. Życzę bardzo dobrych i sprawdzalnych prognoz pogody. Dużo słońca i wypoczynku dla was wszystkich.

  2. Cieszę się, że przygoda z bagażem zakończyła się pozytywnie – i oby nie powtórzyła się. Przesyłam słoneczko do was (u nas trochę prześwituje), aby zapewnić wam radosny wypoczynek. Cieszcie się sobą i odpoczywajcie całą trójką.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.